___________________________________________________________________________________________________________________________________

HC TEPI tepelná čerpadla Česká Třebová - HPS Osík  4:3 (1:3,3:0).

Branky: Šnajdr 3x.

Asistence: Stráník, Šauer.

Sestava: Novotný - Němec L., Flídr - Motyčka, Stráník - Šnajdr, Šauer, Kalibán - Novák, Petraš, Němec M. - Karlík, Vomáčka

Pro odvetu finále nám ze sestavy na poslední chvíli vypadli pro nemoc Havran a Vopařil. Začátek zápasu vyšel lépe našemu týmu a po brance Šnajdra jsme se ujali vedení. Soupeř po rychlém brejku vyrovnal. To nás však nezlomilo a do konce první půle vstřelil další dvě branky aktivní Šnajdr. V druhé polovině jsme dobrou hrou v obraně nepouštěli soupeře do šancí ani při jeho přesilovivce 5 na 3. Rozhodující okamžik zápasu přišel před druhou brankou soupeře, kdy byl prudkou ranou zasažen do masky náš gólman, rozhodčí to údajně neviděl a branku dorážejícího hráče uznal. Soupeře do posadilo do sedla a začal nás dostávat pod tlak, z něhož vyplynulo vyrovnání. Protože remíza nám nic neřešila, otevřeli jsme hru a snažili se strhnout vedení na naší stranu. Bohužel se nám to nepodařilo, naopak jsme inkasovali další branku, čímž zhasli naše naděje na vítezství. Našim hráčům patří poděkování za bojovný výkon.

Čtvrtek 3.3. 2016

1. finále

HPS Osík - HC TEPI tepelná čerpadla Česká Třebová  0:6 (0:0,0:6).

Sestava: Novotný - Němec L., Flídr - Motyčka, Stráník - Šauer, Havran, Vomáčka - Němec M., Petraš, Kalibán - Karlík.

V první půli prvního finálového zápasu se nám dařilo dobrou obrannou hrou držet krok s favorizovaným soupeřem. Vytvořili jsme si i několik šancí, avšak bez kýženého brankového efektu. Druhá půle přinesla hned v první minutě branku soupeře po samostatném úniku. To ho dostalo na koně a postupně nám vsřelil další čtyři góly (dva při vlastním oslabení), čímž rozhodl o výsledku zápasu. Nám nezbývá než se pokusit zvítězit v odvetě a vynutit si případné rozhodující nájezdy.

Sobota 27.2. 2016

Semifinále

HC Kocouři Skořenice - HPS Osík  4:5.

Branky: Karlík 2x, Petraš, Vomáčka, Havran.

Asistence: Němec M., Vopařil, Flídr, Petraš, Šauer.

Sestava: Novotný - Němec L., Flídr - Motyčka, Vopařil - Havran, Šauer, Karlík - Němec M., Petraš, Vomáčka.

Ve vyrovnaném zápase, jsme byli od stavu 3:3 lepší a podařilo se nám vstřelit dvě branky. Skořenice tři minuty před koncem snížili na rozdíl jedné branky, ale k vyrovnání jim nepomohla ani hra bez brankáře. Finále si zahrajeme proti týmu TEPI Tepelná čerpadla Česká Třebová.

Pondělí 22.2. 2016

Čtvrtfinále

HPS Osík - HC RYDO Česká Třebová  4:1.

Branky: Havran 2x, Flídr, Novák.

Asistence: Flídr, Novák, Havran, Motyčka.

Sestava: Novotný - Motyčka, Němec L. - Stráník, Třasák - Flídr, Havran, Novák - Vopařil, Petraš, Karlík - Vomáčka.

Čtvrfinálové utkání jsme v neúplné sestavě zvládli na výbornou a po zásluze postoupili do semifinále, ve kterém na nás čekají Kocouři ze Skořenic.

Pátek 5.2. 2016

HPS Osík - HC Kocouři Skořenice  7:6 sn

Branky: Havran 2x, Šauer 2x, Broulík, Šnajdr, rozh. nájezd Petraš.

Asistence: Němec M., Němec L., Petraš.

Sestava: Novotný - Němec L., Šnajdr - Vopařil, Stráník - Havran, Šauer, Vomáčka - Němec M., Petraš, Broulík - Karlík.

Na tento zápas nebude v dobrém vzpomínat náš gólman, protože dostal od svých spoluhráčů tři vlastní branky. V nájezdech ukázal své zlaté ruce Standa Petraš když dokázal 2x pokaždé na jiný způsob "vykoupat" brankáře Skořenic. Po základní části jsme skončili na třetím místě a ve čtvrtfinále nás čekal tým HC RYDO Česká Třebová.

Pondělí 1.2. 2016

HC PaPoS - HPS Osík  2:5

Branky: Šnajdr 2x, Vopařil, Šauer. Havran.

Asistence: Němec L. 2x, Šauer, Havran, Stráník.

Sestava: Novotný - Němec L.,Motyčka - Vopařil, Stráník - Šnajdr, Šauer, Karlík - Havran, Petraš, Novák - Němec M., Broulík, Vomáčka.

V utkání s prvním týmem tabulky jsme byli jasně lepší a po zásluze si připsali tři body.

Pondělí 25.1. 2016

HC CZLOKO - HPS Osík  4:5 sn

Branky: Němec L. 2x + rozh. nájezd, Němec M., Broulík.

Asistence: Flídr, Šnajdr, Stráník.

Sestava: Kopecký - Němec L., Flídr - Stráník, Vopařil - Broulík, Petraš, Novák - Vomáčka, Neměc M., Karlík.

Sestava nebyla zrovna ideální, ale kluci zamakali a vydřeli vyhru po nájezdech.

Sobota 23.1. 2016

HPS Osík - HC RYDO Česká Třebová  2:5

Branky: Pulkrábek 2x.

Asistence: Šauer.

Sestava: Kulhavý - Němec L., Flídr - Motyčka, Stráník - Pulkrábek, Šauer, Kalibán - Borek, Petraš, Novák - Vomáčka, Vopařil, Karlík.

V tomto zápase nás soupeř potrestal za velké chyby v obranné činnosti celého mužstva.

Sobota 9.1. 2016

LOMAX Česká Třebová - HPS Osík  2:3 (0:1,2:2).

Branky: Broulík, Šauer, Flídr.

Asistence: Flídr, Broulík, Motyčka.

Sestava: Novotný O. - Němec L., Motyčka - Flídr (Hladík) - Broulík, Šauer, Vajrauch - Flídr (Hladík), Petraš, Karlík M.

Vinou různých okolností jsme nastoupili do zápasu pouze s devíti hráči. Soupeř na tom byl ale stejně. V první polovině jsme dokázali proměnit Broulíkem jen jednu z mnoha šancí. V druhé nás dostal do dvoubrankového vedení po Vajrauchově akci Šauer. Soupeř pak štastně snížil a dostal se zpátky do zápasu. My jsme provedli změnu v sestavě kdy si svá místa vyměnili Flídr s Hladíkem a to se nám vyplatilo když prvně jmenovaný vstřelil po krásné samostatné akci třetí branku. Lomaxu se ale podařilo snížit a dostal nás pod tlak, z něhož pramenili i jeho další šance. Ty však nedokázal díky skvělým zákrokům Ondry Novotného v naší brance proměnit a tak jsme si připsali první vítězství v roce 2016.

Sobota 2.1. 2016

HPS Osík - HC TEPI tepelná čerpadla  1:4 (0:2,1:2).

Branka: Vajrauch.

Asistence: Motyčka.

Sestava: Kopecký - Kalibán, Němec L. - Stráník, Motyčka - Šnajdr, Šauer, Vajrauch - Broulík, Petraš, Pulkrábek - Vomáčka L., Vopařil, Karlík M.

V prvním zápase nového roku jsme nastoupili proti celku, který sestoupil z první ligy. Od začátku byl lepší co se týče hry s kotoučem a v bruslení. Když jsme zlepšili bruslení dostávali jsme soupeře do úzkých. Zradilo nás ale zakončení, kdy jsme nedokázali využít čtyři samostatné úniky na branku.

Sobota 12.12. 2015

HC Černovír - HPS Osík  3:4 sn (1:2,2:1).

Branky: Šnajdr, Vopařil, Flídr, rozh. nájezd Petraš

Asistence: Flídr, Petraš, Šauer.

Sestava: Kopecký - Kalibán, Vopařil - Flídr, Třasák - Novák, Šauer, Pulkrábek - Šnajdr, Petraš, Němec M. - Novotný R., Broulík.

V tomto utkání jsme doplatili na zbytečné chyby v obranné činnosti. Druhý bod pro nás získal perfektně provedeným nájezdem nestor Petraš.

Sobota 5.12. 2015

HPS Osík - TJ Sokol Řetová  2:0 (0:0,2:0).

Branky: Flídr, Karlík M.

Sestava: Novotný O. - Motyčka, Hladík - Flídr, Němec L. - Karlík M., Šauer, Šnajdr - Novák, Petraš, Němec M. - Vomáčka L., Havran, Kalibán.

V prvním zápase po rozdělení na tři ligy, jsme se po bojovném výkonu mohli radovat z výhry.

Pondělí 30.11. 2015

HPS Osík - HC Kocouři Skořenice  2:3 (1:2,1:1).

Branky: Broulík, Vomáčka L.

Asistence: Vomáčka L., Vopařil.

Sestava: Novotný O. - Vopařil, Kalibán - Motyčka, Stráník - Karlík M., Šnajdr, Pulkrábek - Novák, Petraš, Němec M. - Vomáčka L., Broulík, Novotný R.

Naprosto zbytečná porážka s předposledním celkem v tabulce.

Sobota 28.11. 2015

HC CZLOKO - HPS Osík  1:6 (0:4,1:2).

Branky: Šauer 3x, Pulkrábek, Němec L., Šnajdr.

Asistence: Šauer, Stráník, Pulkrábek, Němec L., Kalibán.

Sestava: Pakosta - Kalibán, Němec L. - Motyčka, Flídr - Kralík M., Šauer, Pulkrábek - Novák, Šnajdr, Němec M. - Vomáčka L., Stráník, Novotný R.

Po dobrém výkonu jsme si zaslouženě připsali do tabulky další tři body.

Neděle 22.11. 2015

HPS Osík - HC Calibra  1:2 sn (1:0,0:1).

Branka: Novotný R.

Asistence: Havran.

Sestava: Novotný O. - Kalibán, Vopařil - Motyčka, Vajrauch - Karlík M., Šauer, Pulkrábek - Borek, Petraš, Novák - Vomáčka L., Havran, Novotný R.

V utkání s třetím celkem tabulky jsme podali bojovný výkon a ujali se vedení. Soupeři se podařilo vyrovnat a na konci zápasu mohl zvrátit výsledek při  přesilovce 5 na 3. Jelikož ji nevyužil přišli na řadu samostatné nájezdy při kterých byli hráči Calibry šikovnější a připsali si tak na své konto druhý bod.

Pátek 13.11. 2015

HC RYDO Česká Třebová - HPS Osík  0:4 (0:3,0:1).

Branky: Havran 2x, Němec M., Novotný R.

Asistence: Šauer 2x, Pulkrábek.

Sestava: Novotný O. - Němec L., Kalibán - Flídr, Stráník - Karlík M., Šauer, Pulkrábek - Němec M., Petraš, Vopařil - Vomáčka L., Havran, Novotný R.

Vcelku jednoznačné vítězství našeho týmu.

Pondělí 9.11. 2015

HPS Osík - HC PaPoS  6:5 (2:3,4:2).

Branky: Havran 3x, Němec M. 2x, Šauer.

Asistence: Motyčka, Novák, Němec L., Karlík M., Němec M., Novotný R.

Sestava: Novotný O. - Kalibán, Motyčka - Němec L., Stráník - Karlík M., Šauer, Pulkrábek - Němec M., Petraš, Novák - Vomáčka L., Havran, Novotný R.

V 5. minutě jsme vedli 2:0, pak se soupeř oklepal a do konce půle skóre otočil ve svůj prospěch. V druhé půli se nám podařilo vyrovnat jak na 3:3 tak na 4:4, PaPoS nám však vždy rychle vstřelil branku. Tu pátou v předposlední minutě. My se však nevzdali a během 16 vteřin na rozmezí předposlení a poslední minuty se nám podařilo vstřelit dvě branky a zaskočeného protivníka jsme pak již k vyrovnání nepustili.

Sobota 31.10. 2015

HC Černovír - HPS Osík  0:5 (0:3,0:2).

Branky: Havran 2x, Vopařil, Šnajdr, Petraš.

Asistence: Vajrauch 2x, Němec M., Šnajdr, Němec L.

Sestava: Novotný O. - Vopařil, Stráník - Kalibán, Němec L. - Šnajdr, Šauer, Karlík M. - Němec M., Petraš, Novák - Pulkrábek, Havran, Vajrauch - Vomáčka L., Broulík, Vodehnal.

Po čtyřech porážkách jsme se konečně dočkali výhry.

Pondělí 26.10. 2015

HPS Osík - ADBA Ústí nad Orlicí  1:5 (0:3,1:2).

Branka: Němec M.

Asistence: Šauer

Sestava: Novotný O. - Třasák, Stráník - Flídr, Kalibán - Šnajdr, Šauer, Vomáčka L. - Němec M., Petraš, Novák - Karlík, Pulkrábek, Novotný R.

S vedoucím celkem tabulky jsme odehráli vcelku slušné utkání.

Sobota 17.10. 2015

4dox - HPS Osík  8:0 (3:0, 5:0).

Sestava: Novotný O. - Vopařil, Motyčka - Vajrauch, Šauer - Němec M., Broulík, Karlík M. - Vodehnal, Pulkrábek, Vomáčka L.

Tento zápas se nám vůbec nepovedl. Soupeř nás předčil ve všech činnostech.

Pondělí 12.10. 2015

HPS Osík - ZD Dolní Újezd  4:5 sn (2:1,2:3).

Branky: Vopařil, Flídr, Šnajdr, Havran.

Asistence: Pulkrábek, Vopařil, Šnajdr.

Sestava: Kopecký - Němec L., Flídr - Vopařil, Stráník - Šnajdr, Šauer, Vomáčka - Němec M., Havran, Karlík M. - Broulík, Pulkrábek, Novák.

V derby se dostal do vedení "Dolňák", nám se včak podařilo do půle skóre otočit. V té druhé jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Soupeř však nesložil zbraně a dostal nás pod tlak. Minutu před koncem se mu podařilo strhnout vedení na svou stranu. My si vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. To se nám vyplatilo když pouhé čtyři vteřiny před koncem vyrovnal Havran. Rozhodnout tak museli samostatné nájezdy v nichž byli úspěšnější hosté a připsali si tak na své konto druhý bod.

Neděle 4.10. 2015

Banditi - HPS Osík  2:1 (2:1,0:0).

Branka: Vomáčka L.

Asistence: Šnajdr.

Sestava: Novotný O. - Vopařil, Stráník - Vajrauch, Šnajdr - Vodehnal, Kromíchal, Karlík M. - Vomáčka L., Petraš, Pulkrábek - Novák.

V tomto zápase nás minimálně o bod připravili rozhodčí když jako jediní neviděli, že se střela Kromíchala odrazila od spodního polstrování v brance.

Pondělí 28.9. 2015

TJ Sokol Řetová - HPS Osík  1:2 (0:1,1:1).

Branky: Šnajdr, Karlík M.

Asistence: Šauer, Broulík.

Sestava: Kopecký - Hladík, Vopařil - Flídr, Němec L. - Vomáčka L., Šauer, Šnajdr - Karlík M., Petraš, Broulík.

Neděle 20.9. 2015

HPS Osík - Turováci Podlesí  0:7 (0:3,0:4).

Sestava: Novotný O. - Němec L., Flídr - Stráník, Vopařil - Vomáčka L., Šauer, Němec M. - Karlík M., Vajrauch, Pulkrábek - Novák P.

První zápas v České Třebové se nám vůbec nepovedl. Pozitivum je, že se v sestavě objevili nové a staronové tváře.

Po loňské sezóně, kdy jsme museli často řešit malý počet hráčů na zápasy jsme se rozhodli, že až na vyjímky budeme hrát s hráči pouze z Osíka. Oslovili jsme několik lidí a dali dohromady nový tým. Jelikož jsme kvalitou nemohli konkurovat týmům z MHL chtěli jsme se přihlásit do MHL II. Tam nás však z důvodu údajné větší finanční náročnosti pro týmy nevzali. Oslovili jsme tak s žádostí o start v soutěži vedení CHL Česká Třebová a naší žádosti bylo vyhověno. V letošní sezóně tak nastupujeme v České Třebové.